Velký výběr vína a sektů, destilátů, tabáku a doutníků, slaných i sladkých delikates nejen pro požitkáře.

Aromo - vína z Chile

Vína z Chile jsou v oblasti Jižní Ameriky nejvyhledávanější. Vinná réva se pěstuje podél tichomořského pobřeží již od 16. století. Révu přivezli na území dnešního Chile španělští misionáři. První vinice byly vysázeny kolem roku 1550. Dnes se při pěstování a zpracování vinné révy dodržujě tradiční postup, ale využívají se moderní technologie, které zaručují vysokou kvalitu při zachování originálního charakteru chilských vín.

Z chilských značek vynikají vína Aromo, která se rodí v údolích Maule a Maipo Valley, největší chilské oblasti, kde se pěstuje vinná réva. Klima je zde drsné, ale mimořádně příznivé. Ve dne totiž dosahují teploty 30 °C a v noci kolem 10 °C. Právě teplotní výkyvy v době vegetace a především při dozrávání hroznů jsou pro budoucí kvalitní a komplexní vína tím nejlepším.

Jsme přímým dovozcem značky AROMO do České republiky a proto můžeme nabídnout opravdu kvalitní vína za velmi příznivou cenu.

Vína Aromo vynikají plností a skvělou elegantní ovocnou chutí a osloví jak laiky, tak skutečné znalce.

Vybírat můžete z těchto vín v našem e-shopu >

  • Chilská vína El Aromo
  • Chilská společnost AROMO se nachází v údolí Maule na jižním pásmu Centrálního údolí.
  • Firma byla založena v roce 1922 francouzskými majiteli, kteří věděli, že přírodní potenciál Maule Valley zaručí vysokou kvalitu a hojnost pro pěstování vybraných odrůd vinné révy
  • V roce 1940 společnost odkoupil Victor Henriquez Solar, velmi schopný pěstitel a znalec vín, který ze značky AROMO vybudoval jednu z nejrespektovanějších vinařských firem v Chile. V jeho práci dnes pokračují synové Arturo a Manuel.
  • Investice do výrobních technologií umožnily zvýšit výrobní kapacitu, která v současné době představuje 8,5 milionů litrů vína pro domácí trh a 0,8 milionů litrů určených pro export.

Ochutnejte skvělá vína od našeho ověřeného dodavatele, která si zamilujete.

00.00 KčPlatit

Rozsáhlá síť prodejen

Zákaznická linka

+420 725 744 315

denně 6:00 – 15:30 hod

Newsletter

Zde se můžete registrovat k odběru novinek a neunikne Vám žádná akční nabídka a sleva!