Velký výběr vína a sektů,
destilátů, tabáku a doutníků,
slaných i sladkých delikates
nejen pro požitkáře

Hlavní menu
Katalog   

Doutníky

Rozlišujeme dva typy doutníků:

 

Doutníky suché

(natural, ochucené, s filtrem, s náústkem...)

Cigarillo

Panatela

Corona

Half Corona

Ostatní

      

 

 

Doutníky vlhké

Churchill

Corona

Robusto

Torpedo

Edmundo

Ostatní


Jaký je mezi nimi rozdíl?

SHORT FILLER -tzv. suché doutníky

jde o doutníky vyrobené z usušených tabákových listů. Náplň doutníku (cigar filler) tvoří tabákové listy nasekané na menší kousky (nejčastěji 2 až 6 mm). Tato náplň se zabalí do vázacího listu (cigar binder) a nakonec do krycího listu (cigar wrapper), což je v některých případech tzv. homogenizovaný tabákový list. Můžete se setkat i s pojmenováním: "doutníky s krátkou náplní".

Vyrábí se jak ručně, tak strojově či kombinací obou způsobů. Suché doutníky (anglicky Short filler) nevyžadují žádné zvláštní podmínky pro skladování ani přepravu, a proto se skladují i kouří suché.

Jsme výhradní zástupce několika světových značek doutníků od významných producentů, které dovážíme do ČR, například Djarum, Black Wessel, Sweetarillo, Pegaso, Don Esteban, Barlovento atd. Nabídka suchých doutníků zahrnuje i lehčí ochucené doutníky s filtry. Prodáváme suché doutníky všech důležitých značek a v širokém cenovém spektru.

 

LONG FILLER - tzv. vlhké doutníky

Doutníky s dlouhou náplní (angl. long filler), kterým se říká vlhké doutníky, mají náplň (cigar filler) tvořenu celými smotanými tabákovými listy. Ty jsou svázány vázacím listem (cigar binder) a na závěr potaženy krycím listem (cigar wrapper). Tento typ doutníku se většinou ručně vyrábí v zemích s teplým a vlhkým podnebím. Doutník by se měl udržovat ve vlhkosti, ve které byl vyroben, skladují se v humidorech. Vlhké doutníky (long filler) se vyrábí výhradně ručně, balič pečlivě vybírá listy jednotlivých komponent a tím doutníku vtiskuje originální chuť a charisma.

Máme výhradní zastoupení několika světových značek doutníků od významných producentů, jako jsou La Regenta či Oliva a další, které dovážíme do ČR. Máme dlouholeté zkušenosti, a proto dokážeme dát správnou péči vlhkým doutníkům během přepravy a skladování. Prodáváme vlhké doutníky všech důležitých značek a v širokém cenovém spektru. Zákazníky vyhledávané tzv. samplery, tedy balení s několika typy vybraných doutníků, v našem e-shopu nechybí.

 

Vybíráme a dovážíme pro naše zákazníky doutníky suché i vlhké v široké cenové paletě od standardních doutníků až po speciální sady a limitované edice. Na našich prodejnách Don Pealo najdete širokou nabídku, přičemž vlhké doutníky udržujeme ve velkých luxusních humidorech. Samozřejmostí je prodej příslušenství a doplňkového sortimentu, jako jsou ořezávače doutníků, zapalovače a sady zapalovače s ořezávačem a popelníky. Doutník si lépe vychutnáte ve spojení s kvalitním vínem či vybraným destilátem, z naší nabídky si jistě vyberete.

 

Rozsáhlá síť
prodejen

Zákaznická linka
+420 725 744 315

Velký výběr vína a sektů,
destilátů, tabáku a doutníků,
slaných i sladkých delikates

Provozovatel e-shopu DON PEALO:
PEAL a.s.
U Plynárny 412/101, Praha 10
Telefon: +420 725 744 315
DIČ: CZ25775634

V našich kamenných prodejnách přijímáme platby
v hotovosti a platebními kartami.

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.

Elektronická evidence tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je od 1.3.2017 společnost PEAL a.s. povinna vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinna zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Webdesign a programování MagicHouse s.r.o.

Prohlašuji

že jsem starší 18-ti let.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku