Velký výběr vína a sektů,
destilátů, tabáku a doutníků,
slaných i sladkých delikates
nejen pro požitkáře

Hlavní menu
Katalog   

Doutníky

Rozlišujeme dva typy doutníků:

 

Doutníky suché

(natural, ochucené, s filtrem, s náústkem...)

Cigarillo

Panatela

Corona

Half Corona

Ostatní

      

 

 

Doutníky vlhké

Churchill

Corona

Robusto

Torpedo

Edmundo

Ostatní


Jaký je mezi nimi rozdíl?

SHORT FILLER -tzv. suché doutníky

jde o doutníky vyrobené z usušených tabákových listů. Náplň doutníku (cigar filler) tvoří tabákové listy nasekané na menší kousky (nejčastěji 2 až 6 mm). Tato náplň se zabalí do vázacího listu (cigar binder) a nakonec do krycího listu (cigar wrapper), což je v některých případech tzv. homogenizovaný tabákový list. Můžete se setkat i s pojmenováním: "doutníky s krátkou náplní".

Vyrábí se jak ručně, tak strojově či kombinací obou způsobů. Suché doutníky (anglicky Short filler) nevyžadují žádné zvláštní podmínky pro skladování ani přepravu, a proto se skladují i kouří suché.

Jsme výhradní zástupce několika světových značek doutníků od významných producentů, které dovážíme do ČR, například Djarum, Black Wessel, Sweetarillo, Pegaso, Don Esteban, Barlovento atd. Nabídka suchých doutníků zahrnuje i lehčí ochucené doutníky s filtry. Prodáváme suché doutníky všech důležitých značek a v širokém cenovém spektru.

 

LONG FILLER - tzv. vlhké doutníky

Doutníky s dlouhou náplní (angl. long filler), kterým se říká vlhké doutníky, mají náplň (cigar filler) tvořenu celými smotanými tabákovými listy. Ty jsou svázány vázacím listem (cigar binder) a na závěr potaženy krycím listem (cigar wrapper). Tento typ doutníku se většinou ručně vyrábí v zemích s teplým a vlhkým podnebím. Doutník by se měl udržovat ve vlhkosti, ve které byl vyroben, skladují se v humidorech. Vlhké doutníky (long filler) se vyrábí výhradně ručně, balič pečlivě vybírá listy jednotlivých komponent a tím doutníku vtiskuje originální chuť a charisma.

Máme výhradní zastoupení několika světových značek doutníků od významných producentů, jako jsou La Regenta či Oliva a další, které dovážíme do ČR. Máme dlouholeté zkušenosti, a proto dokážeme dát správnou péči vlhkým doutníkům během přepravy a skladování. Prodáváme vlhké doutníky všech důležitých značek a v širokém cenovém spektru. Zákazníky vyhledávané tzv. samplery, tedy balení s několika typy vybraných doutníků, v našem e-shopu nechybí.

 

Vybíráme a dovážíme pro naše zákazníky doutníky suché i vlhké v široké cenové paletě od standardních doutníků až po speciální sady a limitované edice. Na našich prodejnách Don Pealo najdete širokou nabídku, přičemž vlhké doutníky udržujeme ve velkých luxusních humidorech. Samozřejmostí je prodej příslušenství a doplňkového sortimentu, jako jsou ořezávače doutníků, zapalovače a sady zapalovače s ořezávačem a popelníky. Doutník si lépe vychutnáte ve spojení s kvalitním vínem či vybraným destilátem, z naší nabídky si jistě vyberete.

 

Rozsáhlá síť
prodejen

Zákaznická linka
+420 725 744 315

Velký výběr vína a sektů,
destilátů, tabáku a doutníků,
slaných i sladkých delikates

Provozovatel e-shopu DON PEALO:
PEAL a.s.
U Plynárny 412/101, Praha 10
Telefon: +420 725 744 315
DIČ: CZ25775634

V našich kamenných prodejnách přijímáme platby
v hotovosti a platebními kartami.

Stránky obsahují výrobky, které mohou být prodávány pouze osobám starším 18 let.
Osobám mladším 18 let je zakázáno prodávat tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření, elektronické cigarety a alkoholické nápoje.

Elektronická evidence tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je od 1.3.2017 společnost PEAL a.s. povinna vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinna zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Webdesign a programování MagicHouse s.r.o.